KokkoDive Cup 3 7.11.2021

12.11.2021

Vasemmalla tiikerimerkin hyppänneet ja oikealla katajamerkin saaneet hyppääjät.
Vasemmalla tiikerimerkin hyppänneet ja oikealla katajamerkin saaneet hyppääjät.
Jeremias, Atte ja Pyry tyytyväisinä kisan jälkeen.
Jeremias, Atte ja Pyry tyytyväisinä kisan jälkeen.

Kolmas KokkoDive Cup hypättiin seuravuorolla 7.11.2021

 

Sunnuntaina 7.11.2021 hypättiin kolmas KokkoDive Cup. Kilpailu järjestettiin Kokkolan uimaseuran uimahyppääjille. Kisa toimi samalla uimahyppykoulun päätöksenä. 

Uimahyppykoululaiset hyppäsivät tiikeri- ja katajamerkin hypyt ja valmennusryhmä hyppäsi tulevan FinnCup 1:n kisahypyt. 

Tuomareina toimivat Marja Matturi-Slotte, Kati Peltola-Vikström, Matti Perälahti ja Esa Jylhä. 

Tunnelma uimahallilla oli huikea, sillä samaan aikaan uimarit pärskyttelivät omaa KokkoCupiaan. Oli hienoa, kun koko seura oli yhdessä koolla! 

 

Tulokset:

 

Katajamerkki

 Hyppääjä                       Joukkue                                                     Tulos 

1. Niilo Vuolle                Kokkolan uimaseura                                 49,50 

2. Johannes Martonen Kokkolan uimaseura                                 44,50 

3. Matias Kiuru              Kokkolan uimaseura                                 44,00 

3. Elli Jansson              Kokkolan uimaseura                                 44,00 

5. Lina Jansson            Kokkolan uimaseura                                 42,00 

6. Oliver Pinola             Kokkolan uimaseura                                 39,00

 

Tiikerimerkki 

Hyppääjä                    Joukkue                                                        Tulos 

1. Minea Kinnunen    Kokkolan uimaseura                                     47,00 

2. Joona Mäntylä       Kokkolan uimaseura                                     46,00 

3. Ellen Kivelä            Kokkolan uimaseura                                     43,00

 

Taso 1, Yleinen, 3m 

Hyppääjä                   Joukkue                                                           Tulos 

1. Atte Klemets         Kokkolan uimaseura                                        84,95 RAJA 

2. Jeremias Knuuti   Kokkolan uimaseura                                       82,40 RAJA 

3. Pyry Nissinen       Kokkolan uimaseura                                       68,00 84%