Palkitsemistilaisuus 3.2.

3.2.2018

 

 

Uimaseura palkitsi uimareita 3.2.2018 pidetyssä tilaisuudessa.

 

IKÄKAUSIUIMARIT Fina-pisteiden mukaan

T-9 Siiri Koittola

T-11 Olivia Kivelä

T-13 Henna Känsäkangas

T-15 Wilma Lakanen

T-17 Erika Yli-Yrjänäinen

N Alexandra Pihlajamäki

 

P-10 Samu Herronen

P-12 Ville Ikola

P-14 Teppo Jestoi

P-16 Hugo Mattola

P-18 Samu Peltonen

M Jere Kotomäki

 

AHKERA HARJOITTELIJA

A-ryhmä Olivia Viitala

B-ryhmä Veera Lahtinen

C-ryhmä Lassi Lahtinen ja Alina Kangas

D-ryhmä Jonna Känsäkangas ja Oosa Paavola

KUK Linus Leino

Nuorten harrasteryhmä Sandra Hagström

 

TSEMPPARI

A-ryhmä Fanny Koivisto

B-ryhmä Nea Nygård ja Olivia Nurkkala

C-ryhmä Visa Nissinen ja Riku Määttälä

D-ryhmä Charlotta Sandkulla

KUK Eemil Sytchak

Nuorten harrasteryhmä Petra Liedes

 

KEHITTYJÄ

A-ryhmä Milja Lahtinen

B-ryhmä Liina Salin

C-ryhmä Ville Ikola ja Teea Jestoi

D-ryhmä Olivia Kivelä ja Samu Herronen

KUK Siiri Karhulahti

Nuorten harrasteryhmä Julia Arnese-Lihacova

 

STIPENDI Rollot

Teea Jestoi

Tuulia Harju

Alina Kangas

Lassi Lahtinen

Mikko Karjalainen

Ville Ikola

Olivia Kvelä

Vilma Rintala

 

STIPENDI IKM-finalisti

Jesse Anttila

Wilma Lakanen

Veera Lahtinen

Nea Nygård

Olivia Nurkkala

Liina Salin

Henna Känsäkangas

Sofia Nurkkala

Hugo Mattola

 

STIPENDI NSM

Olivia Viitala

Emilia Härkönen

 

STIPENDI SM

Milja Lahtinen

Jere Kotomäki

Alexandra Pihlajamäki

Joel Tarvainen

 

 

UIMALIITON RAUTAINEN luokkamerkki

Minea Kynnäs

Lumi Hautasaari-McKie

Sofia Heiskanen

Tessa Herronen

Siiri Koittola

Jenna Päivärinta

 
    

UIMALIITON PRONSSINEN luokkamerkki

Elmo Arvo

Alina Kangas

Oosa Paavola

Olivia Kivelä

Emilia Kivelä

 

UIMALIITON HOPEINEN luokkamerkki

Fanny Koivisto

Matilda Lindholm

Erika Yli-Yrjänäinen

Tuulia Harju

Tessa Tattari

Salla-Maaria Kauppinen

 

UIMALIITON KULTAINEN luokkamerkki

Emilia Härkönen

Milja Lahtinen

Hugo Mattola

Wilma Lakanen

Veera Lahtinen

 

SEURAPALKINTO 1500m kotirataottelu

Henna Känsäkangas

Hugo Mattola

Erika Yli-Yrjänäinen

Salla-maaria Kauppinen

 

VUODEN UIMASEURALAINEN

Kirsi Tattari

Annika Viitala

 

Onnittelut kaikille!